2020-06-23 pagal projektą ,,Pokyčių keliu“, kuris finansuojamas iš Europos sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, antros dienos užsiėmimai vyko Utenos tradicinių amatų ,,Svirnas” savanorės D. Urbonienės dalyvių supažindinimu su Utenos krašto etninės kultūros paveldu, kūrybine veikla.
Psichologinis smurtas mažiau pastebimas nei fizinis, tačiau taip pat pavojingas. Svarbu suprasti, jog žalojantis santykis ne tik reiškia ko nors darymą – nuolatinė neigiama nuostata į žmogų, nuolatinis kritikavimas, žeminimas ir kt., jis gali reikšti ir nedarymą - žmogaus emocinių reikmių nepaisymą, jo ignoravimą. Žmonių patyrusių psichologinį smurtą pažeidžiama savivertė, jie jaučiasi nemylimi, nesijaučia lygiaverčiais ir visaverčiais. Taip pat dažnai neįgyja rūpinimosi savimi įgūdžių, nežino, kaip sau padėti, nežino, ką daryti, gali tapti agresyvūs.
Užsiėmimų metu dalyviai buvo supažindinti kaip atpažinti smurto apraiškas, rūšis (fizinis, psichologinis, seksualinis), kaip padėti smurtą patyrusiam asmeniui apginti ir įtvirtinti pažeistas savo teises, kur rasti reikiamą informaciją. Aptarti elgesio ir emocinės būsenos požymiai galintys padėti atpažinti vaikus, patiriančius smurtą ar esančius smurto artimoje aplinkoje. Dalyviai mokėsi kaip tinkami spręsti konfliktus, sutarti ir pasidalinti vaikų priežiūros ir užimtumo veiklomis. Mokymo metodai: Teorinė paskaita; diskusija; savianalizės pratimai; atvejų analizė.
Kartu su vaikais buvo aptarti vaikų kūno pokyčiai, psichinė sveikata, tinkamas ir netinkamas elgesys. Užsiėmimų metu vaikai mokėsi kaip atpažinti konfliktines situacijas, dalyvavo grupiniuose užsiėmimuose.


Daiva Beikuvienė