2020 m. liepos 3 – 5 dienomis Aukštaičių g. 22, Sudeikių mstl., Utenos r. (Sudeikių daugiafunkciame centre), vyko Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro antrą kartą surengta globėjų ir įtėvių šeimų stovykla. Stovyklos pagrindinis tikslas – dalintis patirtimi ir sudaryti sąlygas globėjams ir globojamiems vaikams bendrauti tarpusavyje. Stovykloje dalyvavo (10 suaugusiųjų ir 23 vaikai) globėjai ir jų globojami vaikai. Pirmą stovyklos dieną (pagal programą) globėjai dalyvavo savęs pažinimo ir savasties atskleidimo taikant meno terapijos metodus, mediacijos taikyme sprendžiant šeimoje kylančius konfliktus užsiėmime. Globotiniai turėjo galimybę dalyvauti meno terapijos veikloje.

Stovyklos antra diena prasidėjo bendra globėjų, globotinių ir savanorių rytine mankšta. Po pusryčių suaugusiems vyko kvėpavimo, skirtingo dainavimo technikų, ritmo pojūčio, balso galimybių suvokimo, kūno ir balso sinchronizavimo, garso emocijų keitimo, minties, garso ir judesio santykio užsiėmimai. Po pietų vyko kompleksinės teisinės, socialinės, psichologinės-pedagoginės individualios ir grupinės konsultacijos vaiko teisių klausimais. Konsultacijos vyko diskusijos forma, todėl globėjai turėjo galimybę užduoti klausimus ir diskutuoti tarpusavyje. Globotiniai kartu su savanoriais dalyvavo 10 kilometrų žygyje po Sudeikių apylinkes. Žygio metu vaikai ir paaugliai pasigamino šiaurietiškas lazdas, dainavo dainas, dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje ,,Darom‘‘. Po vakarienės globėjai ir globotiniais plaukiojo pramoginiu laivu katamaranu po Alaušo ežerą. Plaukiant laivu vyko diskusija ,,Žmogaus teisės ir pareigos‘‘.

Kasmet pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena, todėl trečią dieną balso terapeutės (sopranas) Skaidros Janačaitės atliekamomis dainomis buvo pasveikintos globėjos ir joms padėkota už kilnų darbą. Vaikai ir paaugliai dalyvavo komandos formavimo („team building“) veiklose.

Trijų dienų stovykla buvo aktyvi. Dalyvavusieji turiningai ir prasmingai praleido laiką, pailsėjo, patyrė pažinimo džiaugsmą, patobulėjo intelektualiai, dvasiškai ir fiziškai, sustiprino globos motyvaciją.

Dėkojame VšĮ „Socialinės partnerystės‘‘ komandai Stasei Makštutienei, Astai Šidlauskienei ir jų savanorių komandai, VO ,,Gelbėkit vaikus‘‘ už suteiktą nakvynę ir pasiplaukiojimą pramoginiu laivu.

 

Socialinė darbuotoja atestuota pagal Globėjų ir įtėvių mokymo

ir konsultavimo (GIMK) programą Daiva Beikuvienė